Wągry na nosie skutecznie psują humor wielu dziewczętom i chłopcom. Niestety problem jest powszechny i mało kto może się przed nim uchronić. Bardzo mała ilość osób może pochwalić się brakiem nieładnie wyglądających czarnych kropek na nosie. Są one przypadłością dotykającą osób z cerą tłustą przede wszystkim oraz z mieszaną. A ponieważ cerę mieszaną z tak zwaną strefą T ma bardzo dużo osób, tak więc i kłopot nabiera charakteru powszechnego. Co najczęściej z nimi robimy? Nagminną praktyką jest wyciskanie wągrów.

Rzecz jasna sposób niezbyt polecany, jako remedium na brzydko prezentujący się nos, ponieważ podczas takiego usuwania wągrów może dochodzić do zakażenia porów i powstawania ropnych wykwitów- bardzo bolesnych i nieprzyjemnych. Często spotkać się można z opiniami, że mechaniczne usuwanie wągrów ma niewiele wspólnego ze skuteczną poprawą wyglądu skóry, nawet jeśli chwilowo polepsza jej kondycję. Za jakiś czas znów wągry powracają, a nie rzadko są bardziej wypełnione łojową treścią.

Co zatem począć by móc się cieszyć ładnym wyglądem bez czarnych kropek na nosie i brodzie? Zaleca się domowe zabiegi wykorzystujące parówki oczyszczające twarz, maseczki na wągry, peelingi a także domowe sposoby usuwania wągrów. Dodatkowo plastry na wągry są znaną metodą. Zanim, jednak podejmie się jakąkolwiek akcję należy umyć twarz, zastosować lekki peeling usuwający martwy naskórek a następnie okłady rozpulchniające miejsca na skórze, gdzie znajdują się zaskórniki. Można je wykonać z użyciem żelu antybakteryjnego do twarzy oraz ciepłej wody i płatków kosmetycznych. Nasączone płatki kładziemy na miejsca z wągrami a po 5 minutach ściągamy lekko przemywamy wodą i nakładamy maseczkę na wągry.

Wedle domowego przepisu może być sporządzona z 2 dag drożdży i 2 łyżek mleka. Taką papkę należy nałożyć na twarz odczekać 10 minut i gotowe. Wągry będą znacznie mniej widoczne. Na koniec można zastosować krem zwężający pory do cery z problemami. Po tak zmiękczonej skórze rozmaitymi zabiegami, jeśli nie uda się usunąć wszystkich Wągrów zwłaszcza w trudnych miejscach jak kąciki przynosowe warto wypróbować łyżeczkę Unny. Jest to przyrząd specjalnie przeznaczony do usuwania zaskórników. Już lekki nacisk łyżeczki wystarczy by wyłuszczyć oporne zanieczyszczenia z porów na skórze nosa, brody czy w uchu.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 320

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-zaskorniki-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:323 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-includes/functions.php(3598): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-includes/plugin.php(524): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-includes/load.php(671): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/zjr/public_html/xhb.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 323