Wągry na nosie skutecznie psują humor wielu dziewczętom i chłopcom. Niestety problem jest powszechny i mało kto może się przed nim uchronić. Bardzo mała ilość osób może pochwalić się brakiem nieładnie wyglądających czarnych kropek na nosie. Są one przypadłością dotykającą osób z cerą tłustą przede wszystkim oraz z mieszaną. A ponieważ cerę mieszaną z tak zwaną strefą T ma bardzo dużo osób, tak więc i kłopot nabiera charakteru powszechnego. Co najczęściej z nimi robimy? Nagminną praktyką jest wyciskanie wągrów.

Rzecz jasna sposób niezbyt polecany, jako remedium na brzydko prezentujący się nos, ponieważ podczas takiego usuwania wągrów może dochodzić do zakażenia porów i powstawania ropnych wykwitów- bardzo bolesnych i nieprzyjemnych. Często spotkać się można z opiniami, że mechaniczne usuwanie wągrów ma niewiele wspólnego ze skuteczną poprawą wyglądu skóry, nawet jeśli chwilowo polepsza jej kondycję. Za jakiś czas znów wągry powracają, a nie rzadko są bardziej wypełnione łojową treścią.

Co zatem począć by móc się cieszyć ładnym wyglądem bez czarnych kropek na nosie i brodzie? Zaleca się domowe zabiegi wykorzystujące parówki oczyszczające twarz, maseczki na wągry, peelingi a także domowe sposoby usuwania wągrów. Dodatkowo plastry na wągry są znaną metodą. Zanim, jednak podejmie się jakąkolwiek akcję należy umyć twarz, zastosować lekki peeling usuwający martwy naskórek a następnie okłady rozpulchniające miejsca na skórze, gdzie znajdują się zaskórniki. Można je wykonać z użyciem żelu antybakteryjnego do twarzy oraz ciepłej wody i płatków kosmetycznych. Nasączone płatki kładziemy na miejsca z wągrami a po 5 minutach ściągamy lekko przemywamy wodą i nakładamy maseczkę na wągry.

Wedle domowego przepisu może być sporządzona z 2 dag drożdży i 2 łyżek mleka. Taką papkę należy nałożyć na twarz odczekać 10 minut i gotowe. Wągry będą znacznie mniej widoczne. Na koniec można zastosować krem zwężający pory do cery z problemami. Po tak zmiękczonej skórze rozmaitymi zabiegami, jeśli nie uda się usunąć wszystkich Wągrów zwłaszcza w trudnych miejscach jak kąciki przynosowe warto wypróbować łyżeczkę Unny. Jest to przyrząd specjalnie przeznaczony do usuwania zaskórników. Już lekki nacisk łyżeczki wystarczy by wyłuszczyć oporne zanieczyszczenia z porów na skórze nosa, brody czy w uchu.